Słowo na do widzenia!

Jeżeli już uda Ci się zmienić pracę i znajdziesz nową, wymarzoną, to chciałbym żebyś pamiętał, że szczęście nie jest dane raz na zawsze. Należy o nie dbać i pielęgnować je każdego dnia.

Czysta karta

To czym się zajmowałeś w poprzedniej pracy nie ma już znaczenia. Czeka na Ciebie czysta karta. Nieważne jak wielkie sukcesy odnosiłeś w poprzedniej pracy, jak szło Ci na uczelni, jak wielkich obowiązków nie miałeś, to już nie ma znaczenia, zapomnij o tym, oto nowy początek.

Ludzie chodzący do kasyna albo obstawiający wyniki wydarzeń sportowych często wpadają w mentalność “odrabiania strat”. Gdybym tylko mógł wrócić do początku! Ja już nawet nie chcę nic wygrać, ja chcę tylko odzyskać to co przegrałem! Nie ważne czy byłeś kierownikiem zmiany czy innym mega wymiataczem, a może napotykałeś na wiele przeciwności. Teraz zaczynasz od zera. Każda gra to zaczynanie od nowa, nie ma odrabiania strat. To kim byłeś w poprzedniej pracy jest już za Tobą, tutaj zaczynasz od zera.

Słowo na do widzenia!

Grałeś kiedyś w totolotka? Czy znasz to uczucie kiedy tego jednego dnia, do momentu losowania, jesteś milionerem? Kiedy myślisz o tym co mógłbyś zrobić gdybyś tylko wygrał główną nagrodę?

A jak to fajnie musi być programistą, mieć wspaniałą pracę, jeździć na konferencje i występować przed wielką publicznością! Fajnie jest czytać o tych wszystkich szczęśliwych, młodych i bogatych ludziach, którzy realizują się w pracy!

…a później jak co poniedziałek czas wstać do pracy, wrócić do rzeczywistości. Bo na koniec dnia to tylko czytanie o uczeniu się, czytanie o podejmowaniu ryzyka, czytanie o odwadze i czytaniu o tej drugiej stronie. Ten jeden raz zrób coś dla siebie. Po prostu to zrób. Nie myśl o nauce, po prostu się ucz. Nie myśl o pisaniu kodu, po prostu to rób. Nie myśl o zmianie pracy.

Po prostu to zrób!

Advertisements

One thought on “Słowo na do widzenia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s